arköy haritası

Sarköy hakkında Sarköy kötü tarafları

şarköy haritasıSarköy çok güzel bir tatil yeri olmasina ragmen bir o kadar pis ve insanlarin basina buyruk yasadigi isteyenin sokaklara çöp atip pislettigi turistik bölgemizden birisidir.

Bilindiği gibi Sarköy Tekirdag’a bagli bir ilçe.Sarköy ile tekirdag arasinda yaklasik olarak 1,5 saatlik bir yol daha bulunmaktadir…

Sarköy’e ulasim için kumbag üzerinden bir yol oldugu gibi Malkara, Çanakkale istikametine giderkende bir yol bulunur.Son söyledigim yol daha emniyetli ve daha temiz bir yoldur.

Bugün şörköy denizi mavi bayrak almış olmasına rağmen son derece bakımsız bir durumdadır.

Bizim insanımız neden pistir…Her yer pislik içinde her yer leş gibi..Yolda yürürken yere balgam atanlar arabadan poşet içinde çöp atanlar sahilde bulunan kayalıkların diplerinde biriken çöp yığınları neler ve neler.Şarköy’de bunlara rastlamak mümkün.

Şarköy’de bir site içerinde yazlığımız var bu yazlıkta ne doğru düzgün su akıyor ne elektrik çalışıyor hiç bir şey adam gibi çalışmıyor zaten alt yapı olmadığı için tuvalet giderleri filan foseptik çukuru denilen yerde birikiyor.Sanki bir dağ başında ıssız ve ücra bir yerde yaşıyoruz eminim oralar bile bizim bulunduğumuz yerden daha iyi durumdadır.

Belediye denilen şey sanki yok gibi.Hizmet sıfır.Köy muhtarı denilen bir adam var güpegündüz içki masasını donatmış denize doğru kafayı çekiyor.Bu adamın neyi muhtar nasıl muhtar anlamak zor.Soru soruyorsun içkiyi fazla kaçırdığından olsa gerek kurduğu cümleler anlaşılmıyor.

Şarköy harika bir yer benim en sevdiğim yerlerden birisi diyebilirim ama yönetimdeki beceriksizlik ve insanımızın vurdumduymaz oluşu sayesinde pis bir mekan olmaktan öteye geçiremiyor.Umarım belediye temizlik sorununa acil olarak el atar.