Metroda metrobüste yüksek sesle müzik dinleyen öküzler

Kulağında kulaklık umursamaz bir tavır, çevresindeki insanları rahatsız ettiğinin farkında olmasına rağmen, ayılığını devam ettiren tipler.

Bu ayılar, birde entel dantel görünme hevesinde; kulağında koca kulaklık, bön bön etrafa bakıp yüksek sesle dinlediği müziğe kafasıyla vücuduyla ritim tutarlar.

Güya özgür ve bağımsız, güya rahat ve çağdaş… Ama ayı…

Metro, metrobüs gibi insan topluluğunun yoğun olarak bulunduğu, zaten sıkış tıkış olması sebebiyle nefes almanın bile güçleştiği , dolayısıyla sinirlerin gerildiği alanlarda böyle dangalaklarla karşılaşmaktan hiç hoşlanmam ama gel gör ki, ne zaman adı geçen ulaşım araçlarına binsen söz konu ettiğim bir öküz yanıbaşımda belirir.

Sokakta tak kulağına o eşek kadar koca şeyi ne dinliyorsan dinle hemşerim… Bu yaptığın nasıl bir utanmazlık; kalabalığın içinde yüksek sesle müzik dinliyorsun ve çevrendeki insanları boş yere sinirlendiriyorsun,hayvan herif !

1 yorum

  1. o minik kulaklıklarla dinleyenler de az züppe değil kendilerini pop star filan sanıyorlar kasıla kasıla kas spazmı geçirecekler yakında.. dinlenen müzik insanı öyle bir hale sokuyor ki kibirleniyor insan, halbuki bir avuç toprak olacak o da.. kulaklık takınca havalı olduğunu sanan geri zekalı çok bu memlekette..

Yorumlar kapatıldı.