Kullanılmış petekler ne kadar sağlıklı ?

petek kombilerBütçesi kısıtlı olan kimselerin yoğunlukla baş vurduğu bir seçenektir kullanılmış petekler.Çünkü kullanılmış petekler yeni peteklere oranla fiyatı bir hayli ucuz olan ürünlerdir.İşte biz bu yazımızda kullanılmış peteklerin ne kadar sağlık olduğunu ve kullanılmasında oluşabilecek sorunları anlatmaya çalışacağız.

Kullanılmış petekler genelde binasına yıkım kararı gelenler evini müteahhite verenlerin satmış oldukları eşyalardır.Neredeyse bedava satılan bu petekler sökülüp yeni yerine monte edilirler.Ancak peteklerin için sürekli olarak kombiden gelen suya maruz oldukları için ;yani içerinde sürekli olarak su bulunduğu için zamanla paslanma oksitlenme gibi sorunlar meydana gelecektir.

Kombi peteklerinin içerisinde meydana gelecek olan yıpranma ilerleyen zamanlarda öyle korkunç zararları meydana getirecektir ki eviniz bir anda sular içinde kalabilir !!! 

Kullanılmış petekleri evinize bağlattınız ve bir kaç günlüğüne misafirliğe gittiniz zamanla paslanmaya yüz tutmuş petekler tam da sizin evde olmadığınız bir anda paslandığı noktadan yarılarak bütün evi bir anda sular altında bırakabilir ve evinize döndüğünüzde meydana gelen manzara karşısında zor durumda kalabilirsiniz. Aynı şey petekleri için geçerli olduğu gibi petek vanaları içinde geçerlidir;bu bakımdan ev için önem arz eden ürünlerde (özellikle kombi-petek yani doğal gaz ve su gibi tehlikeli şeylerle çalışan ürünler) kesinlikle ucuza kaçmamak gereklidir.