images

İstanbul seyahat’in yalan yanlış işleri

imagesAnkara’ya adı geçen otobüs firmasından bir bilet aldım; biletimi internet sitelerinden aldım. Ankara’ya gitmek için İstabul Seyahatin öve öve bitiremediği hemen her acentasının önünde resim ve reklamının bulunduğu MERCEDES TOURISMO PREMIER 2+1 adlı otobüslerini tercih ettim…

Bileti satın almadan evvel bilet seçenekleri kısmında söz konusu otobüsün içerisinde internet olacağı, koltuklarda televizyon bulunacağına dair ibareler gördüm ve haliyle sevindirik oldum çünkü uzun yolculuklarda sıkıntıya gelmeyi sevmiyorum…

Biletimi adı geçen otobüs firmasının internet sitesinden bir miktar ucuz fiyata satın aldım ve yolculuk günü ve saatinde İstanbul Otogarında beklemeye koyuldum.

Otobüs tam tamına 50 dakika gecikmeli geldi.Otogardaki yetkilinin birine Ankara otobüsünün ne zaman kalkacağını hatta geciktiğini sordum.Herifin umurunda bile değil “gelir bekle” dedi…Anladım ki yolculuk boyunca muhataplarım dangul dungul tipler olacak; nitekim öylede oldu.Yolculuk esnasında otobüsün içinde bulunan getir götürcü herif tam anlamıyla artist, heriften bir şey isteyebilene aşkolsun; tam bir suratsız, kaba saba bir ayı ! Nereden bulurlar böyle yontulmamış öküzleri anlamıyorum.

Arabada ne internet var nede koltuk arkası televizyonlar çalışır vaziyette…Bir anda bütün keyfim kaçtı;oysa yolculuk boyunca yanıma aldığım diz üstü bilgisayarımda işlerimi yapmayı düşünüyordum.

Yolculuk boyunca hiç bir yerde mola vermeyen otobüsün yetkililerine sorduğum soru neticesinde almış almış olduğum cevabı okuyun ve nasıl bir rezaletle karşı karşıya kaldığımı varın siz hesap edin:

-Neden mola vermiyor bu araba

-50 dakika geç çıktık, Ankara’ya bir an evvel gitmemiz lazım, oradan da başka bir yere gideceğiz, hiç vaktimiz yok!

-İyi de sizin geç kalkmanızın cezasını biz yolcular mı çekeceğiz?

Ses yok…İşin kötü tarafı, benim bu isyanımı duyan yolcularında kalkıp tek bir kelime etmeden sığır gibi uslu uslu yolculuk etmeleri…Benim gibi bir kaç hakkını arayan kimse kalksa ve tepkisini ortaya koysa o şoför eşek gibi mola vermek zorunda.