Axess chip paralar nerede kullanılır ?

Bir kampanyadan kazandığım Axess chip paraları yaklaşık olarak 1 haftadır harcayamamanın rezilliğini yaşıyorum.

İnternette konuyu araştırdığımda benim gibi kazanmış olduğu Axess chip paraları harcayamayan bir çok kimsenin olduğunu gördüm.

Axess, bu aralar bir çok ünlü sanal alışveriş sitesinde dağıttığı “500 tl üzeri 50 lira, 1000 tl üzeri 100 tl chip paralar” ile ünlendi. Axess chip paraları dağıtıyor dağıtmasına ama 1 haftadır bu chip paraları harcayacak yer bulamıyorum kısacası bir boka yaramayan para bunlar.Nereye girsem Axess chip paralar bu sitede geçmiyor ya da banka ile anlaşmamız yok uyarısıyla karşılaşıyorum.Chip paraları harcarım hesabı bulmuş olduğum internet sitelerine kredi kart bilgilerimi girmenin tedirginliği de işin cabası.Abuk sabuk bir sürü internet sitesine “belki chip paraları burada harcarım” diye kredi kartı bilgilerimi giriyorum ama  ıhıh.

axess chip paralar nerede kullanılırNeymiş efendim Axess chip paraları üye iş yerlerinde harcayabilirmişim.Neresi bu üye iş yerler ?İlla sokak sokak gezip Axess üye iş yerimi arayacağım; komediye bak 🙂 Kardeşim ben bu paraları internette bulunan alışveriş sitelerde mesela hepsiburada,gittigidiyor ve hatta kendi siteleri olan teknosa ve kliksa gibi yerlerde harcamak istiyorum ama olmuyor.Resmen kazandığım paraları harcayamıyorum iyi mi.

Eğer az önce adını verdiğim ve Türkiye’nin en ünlü sanal alışveriş sitelerinde Axess chip paraları harcayamayacaksam o zaman siz bu chip paraları ne diye dağıtıyorsunuz ?

İşin kötü tarafı kazanılan Axess chip paralar süre sınırlamasına tabi; yani belirli bir zaman içerisinde örneğin 10 gün içerisinde harcanmayan Axess chip paralar siliniyor.İyi de nerede harcacayağız bu paraları ?

Ara babam ara, Axess chip paraları harcayacak bir yer bulamadım.Koctaç,limango,hepsibura,gittigidiyor,teknosa,kliksa,trendyol,migros sanal market hiç bir yerde geçmiyor bu paralar ve en son birde markafoni’ye bakayım dedim neyse ki markafoni’de Axess chip paralar geçiyor.Markafoniye girdim ve bana hiçte lazım olmayacak bir kaç parça ürünü sırf Axess chip paralar silinmesin diye satın almak zorunda kaldım.

Diğer bankalarda böyle  bir ilkellik yok mesela Bonus’un geçmediği hiç bir yer yok diyebilirim.

85 lira yıllık aidat aldıkları kredi kartının içler acısı durumu ortada.