erkek ayak bakımı

Erkekler için ayak bakımı

erkek ayak bakımıAyaklarımız bizleri taşıyan ve akşama kadar kesintisiz hizmet veren vücudumuzun önemli organlarından birisidir peki günün büyük bir bölümü harıl harıl çalışmakta olan ayaklarımıza gerekli özeni ve hassasiyeti gösteriyor muyuz ?

Ayaklarımızın dokusunun hasarsız ve yumuşak olmasına yeterli özeni ve itinayı gösteriyor muyuz ?

Ayaklarımızı sürekli kontrol etmemiz gerekmektedir.Yıllarca ayaklarını kontrol etmeyen ayaklarına bakmayan insanlar vardır sanki ayakları kendisinin bir organı değilmiş gibi muameleye maruz bırakılmıştır. Oysa en başta da söylediğimiz gibi ayaklarımız bizi taşıyan yegane organımızdır…

Ayağınızda nasır meydana gelmişse kesinlikle kesici aletlerle söz konusu nasıra müdahele etmeyiniz nasır bantları kullanınız. Nasırlar zaman içerisinde risk oluşturabilir bu bakımdan derhal tedavi edilmelidir.

“Ayağınızdaki kan dolaşımını güçlendirmek için kan şekeri düzeyinin normal sınırlarda kalmasına özen gösterin.”

Düzenli spor her derde deva olduğu gibi ayak yapımızı güçlendirmemiz için kaçınılmaz faaliyetlerin başında gelir ayak sağlığı için sporu kesinlikle ihmal etmeyiniz.

Ayaklarınızı yumuşak tutmak için abuk sabuk kremler kullanmayınız bunun yerine bol su içerek vücudunuzdaki nemi koruyunuz