Aranan kan neden bulunamıyor ?

Aranan kan neden bulunamıyor ?

Hastanelerde yakınları akrabaları olanların en fazla muhtaç oldukları şeyden biriside kandır.Kanamalı hastalar için ya da ameliyat olacak hastalar için acil olarak an bulunması gerekir hatta bazı acil kan ihtiyacının yoğun olduğu zamanlarda televizyon ve radyo gibi araçlar yardımıyla insanlardan kan bağışlaması istenir (televizyon ve radyo gibi araçlardan kan talebi ancak hastane anonsu ile mümkündür)
Peki kan neden bulunamıyor ?
Kan vermek insan sağlığı için faydalı bir şey olmasına rağmen insanlar neden gidip kan bağışlamıyorlar ?
kan aranıyorÇünkü kan vermenin faydalı bir şey olduğu, muhtaç birine yardım etmenin Allah katında çok güzel ve hayırlı bir iş olduğu rezil ve cenabet televizyon kanallarından yeteri kadar anlatılmıyor,insanlar ve gençler bu konuda bilinçlendirilmiyor.Varsa yoksa karısını aldatan piç adamın yaşantısı, kocası arkasından dolap çeviren fahişe kadının hayat hikayesini dinliyor ve izliyoruz.
Mal geldik öküz gidiyoruz…
Diğer yandan, kan bağışlamak isteyen bir kimseye kızılay yetkililerinin ahiret sorusu sorması ise kan verecek olan kimseyi yoruyor; adam kan vermek istiyor ama öyle saçma salak sorulara ve form doldurma gibi gereksiz işlere muhatap kalıyor ki kanını bağışlamadan çıkıp gidiyor.
Allah size akıl ve fikir versin ey gerzek herifler !
Kanını bağışlamak isteyen bir kişiye daha önce ne iş yaptığı, hangi iş yerinden ne kadar süre ile çalıştığı sorulur mu ? Daha bunun gibi bir sürü aptal saptal soru..
Efendim neymiş, işte bu sorular sorulurmuş…
Neden sorulur muş peki ?
Cevap yok !
Sen benden aldığın kanı benim sözlü beyanıma göre mi bir başkasına vereceksinde bana 50 tane soru soruyorsun ? Yoksa benden aldığın kanı inceledikten sonra mı ( ki doğru olanda budur) bir başkasına vereceksin.Bana sadece iletişim bilgilerimi sorabilirsin, çünkü verdiğim kanda olumsuz bir duruma rastlanırsa (mesela bulaşıcı bir hastalık filan)beni bulman icap edebilir.
Kan vermek isteyen kimselere sorulan saçma sapan sorular çok gereksiz.İnsanları bu türden saçmalıklarınızla yormayın.Bırakın insanlar kanını versin sizde o kanı inceleyin temiz ise kullanın pis ise çöpe atın olması gereken bu değil mi ?
Şu an hastanelerde kan bekleyen vatandaşlarımıza dua ediyorum, İnşallah aradıkları kanı bulurlar. Acil şifalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir