Çamaşır makinesi için en iyi sıkma devri hangisidir?

çamaşır makinesi sıkma devriEvlerimiz kullandığımız ve insanoğlunun en önemli ve faydalı icatlarından olan çamaşır makinelerini kullanırken çamaşır makinelerimizden en yüksek verimi sağlamak ve çamaşır makinelerimizin uzun yıllar bozulmadan kullanılmasını sağlamak için dikkat edilmesi gereken bir aç püf noktası vardır.

Aslında bir çok püf noktası vardır ama ben bu yazımda sadece çamaşır makinesi için en iyi sıkma devri üzerinde duracağım.

Çamaşır makineleri 600 ila 1400 devir arasında satılırlar.600 devirli çamaşır makinesi artık satılmıyor bu türden makineler eskide kaldı.Günümüzde en fazla satılan makine 1000 ila 1200 devirli makinelerdir.
Çamaşır makinesini yüksek sıkma devrinde çalıştırmak kesinlikle iyi ve tavsiye edilen bir şey değildir, makinenin içerisinde bulunan çamaşırlarınızı yüksek sıkma devrinde kurutmaya çalışmak, makinenin içerisinde bulunan bilyaların kısa zamanda yıpranmasını ve zamanla makinenin içinden ses gelmesine imkan verir.

Çamaşırlarınızı kurutmak için aceleniz yok ise, size makinenizin sıkma devrini 800 olarak ayarlamanızı öneririm.800 devirli sıkma, en masum sıkma devridir ve makinenizin uzun yıllar sorunsuzca çalışmasını sağlar.

Keywors: çamaşır makinesini hangi sıkma devri, çamaşır makinesi için uygun sıkma devri