Bağıra çağıra acele acele haber sunan tipler

Ne oluyor kardeşim yaa ? Hayırdır !

Yüreğimiz ağzımıza geliyor, durup dururken bedavan heyecan yapıyoruz, ortada birşey yok ama haberi sunan lastik kafalı tip öyle bir konuşuyor ki vır vır vır insanın kalbi çarpıyor huzursuz olmaya başlıyor.

Soluksuz bir anlatım, nefes bile almadan acele acele haber sunmak; şöyle oldu, böyle oldu, araba gitti, bezini bitti…Blaa bla blaaa…

Bir bokunda olduğu yok !

Ne diye böyle haber sunarlar anlamak güç, yeni nesil haber sunuş tarzı sanırım böyle çünkü dikkat ediyorum bir çok kanal hep aynı havaya girmiş.

Hele birde sokakta bir olay olmuşsa ve canlı yayındalarsa ohhh hepten kopuyorlar, yıkılıyor ortalık. Kıyamet koparcasına bir anlatım şekli.

Televizyonun başında haber dinleyen insan hızlı hızlı, acele acele, bağıra çağıra haber sunulunca ne oluyor, haber programına hayran mı kalıyor ? Vay be ne güzel haber sunuyor şu herif; acele acele hayvan gibi koştura koştura haber dinliyoruz çok heyecan verici, n’olmuş n’olmuş, aaaaa demek öyle olmuş, vay anasını beeee ! mi diyor, yoksa gerizekalı herifin sunduğu haber programını izlerken kalp spazma geçirmemek için kanalımı değiştiriyor ?!