diş eti çekilmesi 1

Sarıyer diş hastanesi yorumlarım

diş etlerimde çekilme var. ara ara diş etlerim kanıyor. diş etlerimdeki çekilme alt çenemde; üst çenemde yani üst damakta herhangi bir diş çekilme problemim yok çok şükür. benim anlamadığım, neden aynı anda iki damakta çekilme yaşanmıyorda sadece alt damakta diş çekilmesi var ? yahu şu dünyada o kadar fazla bilmediğimiz mesele var ki ?..

sigortalı bir insan olduğum için tabi ki devlet hastanelerini tercih edelim dedim ve dişlerimdeki çekilmenin tedavisi için hastane aramaya başladım. yaşadığım yere yakın olduğu için okmeydanı diş hastanesinden randevu aldım…

diş hastanelerinden randevu almak demek aç bir aslanın önünden eti almak demektir. ben böyle rezillik, böyle kepazelik görmedim. ya kardeşim randevu alamıyorsun var mı daha ötesi işte ?!..

sarıyer diş hastanesi 1

şimdi efenim olay şöyle gelişiyor;

okmeydanı hastanesinden randevu alıyorum. benim ağzımdaki problem normal bir diş doktorunun halledeceği türden bir problem değil. beni tedavi etmesi gereken hekim bir periodontoloji uzmanı olması gerekiyor. hadi sıkıysa istanbulda yaşayan bir kişi bana periodontoloji bölümünden randevu alsın ! güç bela aldığınız randevu 15 gün sonrasına olacaktır. okmeydanı hastanesi periodontoloji bölümüne randevu almak ise zaten İMKANSIZ. EVET İMKANSIZ. inanmayanlar deneyebilirler.

diş etlerimdeki çekilmeyi tedavi ettirebilmem için izlemem gereken yol şudur; evvela normal bir diş hekiminden randevu almalıyım. bende aldım… ha bu arada normal bir diş hekiminden randevu almak periodontoloji bölümünden randevu almaktan basit. normal bir diş hekiminden randevu alınıyor bunda sorun yok.

sarıyer diş hastanesi 2

randevumu aldım ve okmeydanı hastanesinden bulunan bir doktor hazretlerinin huzuruna vardım. bana oturduğu yerden o çok değerli kıçını kaldırmadan ağzını aç dedi. ağzımı açtım ve aramızda 1,5 metre mesafe olmasına rağmen ve beni hiç bir şekilde muayene etmemesine rağmen periodontoloji bölümüne sevk etti. bende zaten bunu istiyordum ama insan bir kalkar bakar, bir röntgen filan ister değil mi ? belki ağzımda başka sorun, çürük filan var.. neyse uzatmadım bende. doktor efendi hazretleri bana seni yeşil alana aldım dedi. doktor hazretlerinin yeşil alan dediği olay, ben periodontoloji bölümünden randevu alabilmem için beni normal bir diş hekimin kontrol etmesi ve beni takip edilecek hasta bölümüne alması gerekiyor. doktora dedim ki; şimdi ben nasıl periodontoloji bölümünden randevu alacağım ? sırıtarak o senin meselen, oturacaksın internetin başına uğraşacaksın dedi. doktorun dediği gibi internetin başına oturduğum ve uğraştım. her gece saat 23,59’da elime alıyorum telefonumu ve mhrs uygulamasını açarak periodontoloji bölümünden randevu kapmaya çabalıyorum, ama nafile…

sarıyer diş hastanesi 4

tam gece saat 00.00’da 15 gün sonrasına randevular açılıyor ama 10 saniyede bitiyor. bazen 10 saniye bile sürmüyor, ne olduğunu anlamadan randevular anında tükeniyor. sanki birileri bizimle taşağını geçiyor. ya şaka gibi bir şey iyi mi, buna inanın. bunu yaşamayan bilmez.

telefonun alarmını kurdum. her gece saat 23,58 telefonun alarmı çalıyor ve ben mücadeleye başlıyorum. seri olduğum halde ve internet dünyasından az buçuk anladığım halde randevu filan alamıyorum. ulan ne zormuş bu iş diyorum kendi kendime… aradan günler geçti ve ben 18 gündür randevu alamadım. en sonunda sarıyer diş hastanesinden bir randevu kaptım oda 15 gün sonrasına. zaten 15’den önce randevu alamıyorsunuz.

aradan geçen 15 gün…

sarıyer diş hastanesi 3

beklenen gün ve saat geldi. yarın sarıyer diş hastanesine randevum var. sarıyer diş hastanesine nasıl gidilir şeklinde bir araştırma yaptım ve bizim muhitten 29C TARABYAÜSTÜ-KABATAŞ otobüslerininin geçtiğini ve bu otobüslerin sarıyer diş hastanesine gittiğini öğrendim. ertesi gün durakta sarıyer diş hastanesine gitmek için 29C TARABYAÜSTÜ-KABATAŞ belediye otobüsünü beklemeye başladım… 15 dakika sonra geldi, bindim ve hastanenin 20 metre önünde indim. yolculuk ve durak konumları süper. otobüsten indikten sonra deli gibi ona buna yer sormuyor ve dakikalarca yürümüyorsunuz. sarıyer diş hastanesi durağın hemen karşısında.

hastanenin içine girdim. gerçekten şık ve temiz bir hastane. barkod alıp sırada beklemek için bankoda görevli elemanın yanına gittim bana artık barkod uygulamasının kalktığını, ekranda ismimi takip edeceğimi ve ismimi gördüğüm anda da içeriye gireceğimi söyledi. dediği gibi yaptım ve ismim yanınca içeri girdim. doktor koltukta oturuyor… kafasını kaldırıp bana baktığı yok… yanındaki yamak, beni röntgene yolladı. gittim ve panoramik röntgeni aynı hastanenin içerisinde başarılı bir şekilde çektirdim ve tekrar aynı yere geldim…. doktor hazretleri röntgeni inceledi ve şikayetimi sordu. diş etlerimde çekilmenin meydana geldiğini ve bu durumun beni rahatsız ettiği, neler yapılabileceğini söyledim. geri zekalı doktor sanki orada manav tezgahı açmış ve sanki doktor değilde domates biber satan bir manav gibi kendisinin o işle ilgilenmediğini, kendisinin bir cerrah olduğunu, benim dişlerimdeki çekilmeye kendisinin yapacak bir şey olmadığını, 6 ayda aralıklarla yaptıracağım diş taşı temizliği ile diş çekilmesini mümkün mertebe durdurabileceğimi söyledi. yani başımızı okşadı hadi aslanım naş naş dedi.

diş eti çekilmesi 1

işte ben tam iki aydır bu lafı duymak için tabiri caize bir köpek gibi çabaladım durdum. 2 ayın sonunda bana söylediği 2 cümlelik bir laf. oysa diş etlerimde yaşadığım çekilmenin, diş etlerimde meydana gelen iltihaptan ve kanamalardan kaynaklandığını ve bu iltihabın ise derin diş taşı temizliği ile giderilebileceği bana söylemedi ve bana derin diş taşı temizliği yapmadı tabiri caize beni beni başından def etti. böylelikle 2 aylık çabam bir çırpıda noktalanmış oldu.

söz konusu doktoru istanbul il sağlık müdürlüğüne, cumhurbaşkanlığına (CİMER’E) alo 182 ye ulaşabildiğim her yere bir güzel şikayet ettim.

DİKKAT: BAŞINIZA BENİMKİ GİBİ BİR DURUM GELDİYSE HİÇ ÜŞENMEYİN, ALIN ELİNİZE TELEFONU ÖNCE 182 YE, SONRADA E-DEVLET ÜZERİNDEN CİMER’E ŞİKAYETİNİZİ EDİN. BU TİPTEN SORUMSUZ DOKTORLAR YÜZÜNDEN İNSANLAR ALMASI GEREKEN HİZMETİ ALAMIYOR. ŞİKAYETLERDEN BİR ŞEY ÇIKMAYACAĞINI BİLSENİZDE EN AZINDAN YETKİLİLER O DOKTORUN İFADESİNİ ALIYORLAR VE BU TİPTEN ŞİKAYETLER ÇOĞALDIĞINDA EMİNİM O DOKTORA HADDİNİ BİLDİREN BİRİLERİ ÇIKACAKTIR.

şikayetimin konusu ise beni doğru düzgün muayene etmemesiydi. oysa kendisi bir periodontoloji uzmanı olduğu söylüyordu ve bu yani periodontoloji bölümü diş etlerinde meydana gelen sorunlarla ilgilenen bir bölümdü. şayet sen bir periodontoloji uzamnı olarak benim diş etlerimde yaşadığım sorunla ilgilenmeyeceksen beni kim tedavi edecek ? tabi ki kimse tedavi etmeyecek. paranız varsa gidip adam gibi tedavi olacaksınız paranız yoksada işte böyle rezilce muamelelere maruz kalacaksınız.

sarıyer devlet hastanesinden kesinlikle memnun kalmadım. hastane güzel olabilir, ulaşım sıkıntısı olmayabilir ama bunlar beni ilgilendirmiyor; beni ilgilendiren mesele, ben sarıyer diş hastanesinde tedavi olmam gerekirken tedavi edilmeden yolladım. bana resmen git dışarıda özel bir diş kliniğine tedavi ol şeklinde mesaj verdiler.

diş eti çekilmesi 2

devlet bu doktorları denetlemiyor. aradan bir kaç geçti ve doktor şikayetim ile ilgili bana cevap geldi. cevapta yazılanlar ise hastanelerin durumunu ve insana, vatandaşa verilen değeri (!) bir kez daha gözler önüne serdi; diyor ki çok sayın (!) yetkililer; doktor beni tedavi etmiş ama bir bulguya rastlamamış 🙂 iyi de benim diş etlerimde meydana gelen 4 mm ye yakın çekilme ve kanama nedir ? bundan ala bir bulgu olur mu ?

sarıyer devlet hastanesinden kesinlikle memnun kalmadım. başkası bu hastaneden memnun kalmış olabilir ama ben kalmadım. 2 aylık maraton hiç bir işlem yapılmadan noktalandı.

aşağıda sarıyer diş hastanesine nasıl gidileceği hususu ile ilgili bir harita verilmiştir

2 comments

  1. Tuhaf bir yer mhrs sisteminden randevu almama rağmen benim önüme insanlar geçiyor yani beni sıramı kapıyorlar.insanların bir çoğu zaten görgüsüz anladıkta doktor neden müdahale etmiyor bunlara ben anlamıyorum. İçeri giren hastaya hani senin sıra gelmemiş neden giriyorsun neden insanların hakkına tecavüz ediyorsun demiyor. Garip bir memleketiz.

  2. Geçen gün annemi götürdüm Sarıyer Diş Hastanesine hastane güzel ulaşım da kolay ancak doktorlar baştan savma iş yapıyorlar, hastaları gerektiği gibi muayne etmeyip alel acele başından savıyorlar. bizim doktorumuz bir bayandı burada ismini vermem doğru olmaz

Comments are closed.