Teleservice şikayetleri teleservis hakkında

Screenshot_7Teleservice nedir ? teleservice ne midir ? hiç bir halt değildir.Telefonu bozulan kimseleri ağzına bir parmak bal çalıp yollayan sorumsuz bir teknik servistir.
Vodafone gibi dev bir operatör nasıl böylesine dandik ve 5 kuruş etmez bir servisle çalışır anlamak zor.Zaten servisin işe yaramazlığı hangi adreste olduğunun tam olarak anlaşılamamasından belli.Söz konusu servisin kendi ana sitesine göre Ataşehir bir adet teleservice var ama adı geçen dükkanın (dükkan diyorum çünkü dükkandan farkı yok) internet sitesine göre İstanbul’da sadece Maltepe’de servis olduğu yazılı 🙂 aptal saptal bir iş!
Evet koca İstanbul’da bir adet teleservice var eyy halk 🙂
Neyse geçelim meseleye.
Efendim bir iphone 5 telefonum var bu telefonum son ios 8 güncellemesiyle kafayı yedi diyebilirim.Beni arayanlar bana ulaşamıyor.Başka telefondan kendi telefonumu aradım hakikaten telefon açık olduğu halde servis dışı gözüküyorum.Defalarda iphone telefonuma format attıysam da yani yeni baştan her şeyi silip kurduysam da söz konusu arıza ara ara (sürekli yapmıyor) devam etmekte.
Çok rezil bir durum,telefonunuz açık ama sizi arayanlar size ulaşamıyor ve sanki telefonunuz kapalı gibi haklı bir algı oluşuyor.
Yukarıda kısaca özetlenen durum sebebiyle telefonumu servise götürmeye karar verdim hiç sevmediğim ve nefret ettiğim işlerdir bunlar.Telefon vodafone’dan alınma olduğu için yetkili servis teleservice imiş.Ama sonradan öğreniyorum ki ipnone Zorlu Center’da bulunan yeri de teknik servis hizmeti veriyormuş.Neyse biz bir kere Maltepe teleservice gitmiş olduk.
Avrupa Yakasında oturduğum için Maltepe’ye metro ile çok rahat bir şekilde gittim zaten teleservice Maltepe’deki yeri hemen metro istasyonunun çok az ilerisinde (teleservice’in tek iyi yönü bana göre bu)Sıramı aldım bekledim sıra bana gelince durumu anlatım beni arayanların bana ulaşamadığını telefona defalarca format atmama rağmen söz konusu durumdan kurtulamadığımı kısacası her şeyi silip yeniden yüklemenin bir işe yaramadığını altını çize çize vurguladım ve telefonumu bana uzattıkları form kağıdına imzamı atarak teslim ettim aradan 2 gün geçti internetten teleservice sitesine girip cihaz takip bölümünden telefonumun durumunu sorgulayınca telefonumun ön büroda olduğu okudum.Sorunu çözdüler diye sevinerek atladım ve Maltepe’ye gittim.
Hiç bir şey yapmamışlar.
Telefona format atmışlar, hani benim belki 20 defa yaptığım işi dangalak herifler yeniden yapmışlar ve sanki bir iş yapmışlar gibi telefonu bana teslim ettiler.

Telefonu kafalarına fırlatasım geldi 🙂 Yetkili midir nedir vasfı belli olmayan armut herife “kardeşim ben size bu telefona defalarca format attığımı ve sorunun çözülmediğini söyledim siz ne yapmışsınız, gene format atmışsınız, yani beni boşu boşuna buralara kadar getiriyor ve işimden gücümden ediyorsunuz” dedim.
Şimdi bakacam sorun devam ediyor mu yoksa etmiyor mu (muhtemelen gene devam edecek) şayet aynı sorun devam ediyorsa gidip Zorlu Center telefonumu bırakacam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir